Наш дитячий садок

Наш  дитячий -   це заклад освіти, в якому створені всі умови для всебічного повноцінного розвитку особистості, комфортного перебування дітей в дошкільному навчальному закладі. Виконуючи завдання сьогодення реалізуємо принципи особистісного орієнтованого підходу до виховання і навчання малят, створюємо сучасне предметно – розвивальне середовище, належні умови для фізичного та психічного здоров’я дітей.Вихователі розуміють надзвичайну роль соціалізації дітей, а тому розвивають уміння дошкільнят жити і діяти в колективі на користь собі та іншим, вільно спілкуватись, знаходити друзів. Головним завданням діяльності закладу є створення умов для повноцінного фізичного, інтелектуального та соціального розвитку особистостідитини дошкільного віку в умовах керованого виховного процесу.
 Вихователі усіх вікових груп створюють сприятливі умови щодо емоційного та психологічного комфорту дітей під час перебування у дитячому закладі, відчуття емоційного комфорту, захищеності. Задоволення вихованців, позитивні емоції, творчі самоствердження, розвиток обдарованості - найголовніші елементи для виховання благополучної врівноваженої особистості.

Методична тема: Педагогічні умови виховання у дошкільників любові до Батьківщини

Основними напрямами патріотичного виховання є:

- формування уявлень про сім’ю, родину, рід і родовід;

- краєзнавство;

- ознайомлення з явищами суспільного життя;

- формування знань про історію держави, державні символи;

- ознайомлення з традиціями і культурою свого народу;

- формування знань про людство.

Важливим напрямом патріотичного виховання є прилучення до народознавства - вивчення культури, побуту, звичаїв рідного народу. Дошкільників ознайомлюють з культурними і матеріальними цінностями родини і народу, пояснюють зв'язок людини з минулими і майбутніми поколіннями, виховують розуміння смислу життя, інтерес до родинних і народних традицій.

Пріоритетні напрямки роботи колективу у 2017/2018 навчальному:

1. Національно- патріотичне виховання дошкільників.

2. Комунікативно-мовленнєвий розвиток дошкільників.

3. Виховання екологічної культури дітей дошкільного віку

На базі дошкільного навчального закладу працюють:
  • районне методичне об`єднання вихователів дошкільних груп
  • районне методичне об`єднання вихователів груп раннього віку
  • районний семінар «Степ-платформа для дошкільнят»
  • районний семінар «Розвиток літературних творчих здібностей засобами фольклору»
  • консультативний пункт для батьків або осіб, які їх замінюють і дітей, які виховуються в умовах сім’ї
    Розвиток уяви та творчих здібностей здійснюємо через організацію гурткової роботи:
  • гурток хореографічний «Танцювальна мозаїка»
  • гурток «Читайлик» навчання читання з раннього віку за методикою М. Зайцева

Гурткова робота є самостійною додатково організаційною формою освітнього процесу. Її мета - задовольняти потребу й цікавість дитини до певного виду діяльності, розвиваючи її природні, загальні та спеціальні здібності; активізувати дитячу творчість, своєчасно виявляти обдарованість.
       Дошкільний заклад є опорним з питань організації роботи з дітьми старшого дошкільного віку.
        Пріоритетним напрямком роботи є турбота про фізичний та психічний розвиток дітей, зміцнення та укріплення їх здоров’я. Дитячий садок в системі обласної ї мережі Шкіл сприяння здоров`ю «Здорові діти – здорова нація» та з безпеки життєдіяльності. Зважаючи на те, що пріоритетом дошкільної освіти є виховання здорової дитини в ДНЗ розроблено комплексно-цільову програму «Здоров`ячок».
       В практику роботи дошкільного закладу введено елементи інноваційних технологій та передовий педагогічний досвід.
       Педагоги закладу впроваджують в роботу проект «Вчимося жити разом», який має на меті навчання дітей життєвих навичок, які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо, використовуючи парціальну програму з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітней від 4 до 6 років.
         Вихователі дитсадка - учасники обласних тренінгів по впровадженню проекту «Садочок-простір дружний до дитини», мета якого - сприяння підвищенню рівня знань та навичок співробітників дитячих садочків, підвищенню обізнаності батьків із важливістю різних складових раннього розвитку дітей та поліпшенню діалогу між батьками та вихователями і адміністрацією дитячих садочків. Загальна мета цієї діяльності – посилити загальну життєздатність суспільства та дозволить забезпечити умови для створення спільноти дітей, де кожного і кожну поважають і цінують, де панує позитивне ставлення до відмінностей та атмосфера взаємної підтримки.